Hledat
Filters

V mechu a kapradí- Klánovice- Praha

 • Myšlenka na rodinný klub, který bude respektovat zákonitosti přírody vznikla již před několika lety, ale přesný směr byl jasný až v době, kdy se nám narodil náš syn Matyáš. Jako rodiče bychom pro něj chtěli zdánlivé klišé - to nejlepší.
 • Právě to není v dnešní uspěchané době nejjednodušší. Předškolní a později i školní výchova, kde budou naše děti trávit většinu času, hraje stěžejní roli v jejich vývoji, a protože bychom alespoň v začátku chtěli mít dohled nad tím, jak bude tato výchova našich dětí vypadat, založili jsme Dětský lesní klub V mechu a kapradí. Klubem trávíme v současné době nejvíce času, pro co nejkvalitnější výchovu se dále rozvíjíme a vzděláváme.
 • Dětský lesní klub V mechu a kapradí je instituce zaměřená na předškolní vzdělávání dětí, které je inspirované lesními mateřskými školami. Jsme součástí Asociace lesních mateřských škol v ČR. Dětem ve věku od 3 do 7 let nabízíme předškolní vzdělávání, které je založené na venkovních aktivitách, a to za každého počasí.
 • Působíme na území Klánovického lesa, u lesa máme také zázemí pro případ extrémně špatného počasí. Stejně jako u ostatních lesních školek i V mechu a kapradí jsou děti a pedagogové vybavení tak, že mohou po celý rok trávit většinu času venku v přírodě.
 • Klademe důraz na environmentální výchovu a kontakt dětí s přírodou. Děti mají k dispozici náhradní oblečení v zázemí klubu, kterým je pro nás od dubna 2013 pronajatá chata na okraji Klánovického lesa. Zde se děti ráno sejdou, v poledne vrací na oběd a odpočinek a večer si je na stejném místě vyzvedávají rodiče. V chladnějších měsících se někdy vrací do tepla dříve. V případě opravdu nepříznivého počasí využívají zázemí na celý dopolední nebo odpolední blok.
 • V mechu a kapradí se inspirujeme waldorfskou pedagogikou. Učitel se snaží vést děti k zážitkům toho, jak věci fungují, a k jejich samostatnému poznávání, nejen v rámci lesa, děti jsou zapojeny do procesů, které život ve školce přinese. Ve waldorfském systému je velmi podstatná spolupráce s rodiči. Sdílení a spolupráce je mnohem intenzivnější než v jiných školkách. Společné školní akce, jichž se účastní i rodiče, jsou páteří školního roku.
 • Do našeho lesního klubu je výborné spojení vlakem z centra Prahy.
Slatinská 266e Praha 9 – Klánovice190 14
Hlavní město Praha
GPS:50.1025126,14.657113

Mohlo by se Vám líbit

Obrázek Fitpark- Horní Počernice- Praha

Fitpark- Horní Počernice- Praha

Zobrazit detail Fitpark- Horní Počernice- Praha
Obrázek Lesníček při mateřské skole semínko - Hostivař- Praha

Lesníček při mateřské skole semínko - Hostivař- Praha

Zobrazit detail Lesníček při mateřské skole semínko - Hostivař- Praha
Obrázek Klub Klíček- Brandýs nad Labem

Klub Klíček- Brandýs nad Labem

51
Zobrazit detail Klub Klíček- Brandýs nad Labem
Obrázek V mechu a kapradí- Klánovice- Praha

V mechu a kapradí- Klánovice- Praha

Zobrazit detail V mechu a kapradí- Klánovice- Praha
Obrázek Cestička lesní klub - mateřská školka - Praha

Cestička lesní klub - mateřská školka - Praha

Zobrazit detail Cestička lesní klub - mateřská školka - Praha
Obrázek Zvídálek mateřská školka s lesním programem - Praha

Zvídálek mateřská školka s lesním programem - Praha

Zobrazit detail Zvídálek mateřská školka s lesním programem - Praha
Obrázek Čokoládovna Rodas - Praha Východ

Čokoládovna Rodas - Praha Východ

Zobrazit detail Čokoládovna Rodas - Praha Východ
Obrázek Lesní mateřská školka Soovička

Lesní mateřská školka Soovička

Zobrazit detail Lesní mateřská školka Soovička
TOPlist