Hledat
Filters

Cestička lesní klub - mateřská školka - Praha

Charakteristika lesního klubu

 • Dětský lesní klub Cestička je realizován ve Vinořském lese, Ctěnickém parku             a v Kulturním a vzdělávacím centru Vinoř, případně na jiném místě podle počasí, předešlé domluvy nebo zvážení lektora. Klub nabízí dopolední program pro děti předškolního věku 3–7 let, zaměřený na harmonický tělesný i duševní rozvoj dětí. V provozu je jedna třída pro max. 12 dětí, která funguje pět dnů v týdnu, od 8:30 do 12:30 hodin.  Ve čtvrtek probíhá klub od 8:30  do 15.30 včetně oběda. Výuka probíhá pod vedením zkušených lektorů.
 • V lesním klubu se naprostá většina aktivit odehrává venku, děti si hrají  a „učí“ se za každého počasí v lese, v krajině, v prostředí, které bylo po staletí pro dětské hry přirozeným. Práce s dětmi je propojována s ročním obdobím a je přizpůsobována aktuálnímu počasí. Děti jsou vedeny k soběstačnosti přiměřené věku a aktivní činnosti. Prostřednictvím osobních zkušeností a zážitků se děti seznamují s přírodními zákony, systematicky rozvíjejí poznávání světa adekvátní individuálním schopnostem, učí se vzájemné spolupráci a rozvíjejí pozorovací schopnosti. Děti nejsou řízeny pomocí příkazů, bezobsažného chválení a trestů, ale jsou vedeny k přijímání důsledků svých činů a vytváření vlastní sebeúcty skrze to, jak se chovají. Během roku děti oslavují svátky a zvyky vycházející z ročních období. Slavnosti se konají obvykle odpoledne, mimo dobu lesního klubu. Lektoři jsou přítomni podle společné dohody rodičů a lektora
 • Předpoklady pro děti - Do dětského klubu jsou přijímány děti, které jsou samostatné v sebeobslužnosti.
 • K základnímu vybavení patří kvalitní „cibulovité“ oblečení přizpůsobené aktuálnímu počasí. Batůžek, který je možno vepředu zapnout na prsní popruh, se svačinou a pitím připraveným z domova, pláštěnkou, případně náhradním oblečením. Svačinou se rozumí pečivo, ovoce, zelenina a doma připravené jídlo. Nejsou dovoleny sladkosti (bonbóny, žvýkačky apod.), případně v obalech balené sladké/slané výrobky (někteří rodiče nemají z důvodu zdravého životního stylu zájem na tom, aby se jejich děti s těmito výrobky setkávaly).
 • Dále je třeba mít karimatku (přibližně 30x30 cm) na sezení, jeden igelitový euroobal na pracovní listy a penálek s tužkami, dětskými nůžkami a malým tuhým lepidlem.
 • Není vhodné si do klubu nosit hračky (auta, panenky apod.) a jakékoli předměty, které by mohly způsobit zranění (ostré nůžky, nože, sirky, skleněné předměty, spreje,..) . V období výskytu klíšťat je doporučeno děti před začátkem klubu nastříkat kvalitním prostředkem odpuzujícícm klíšťata a po ukončení klubu je ihned zkontrolovat.
 • O přijetí dítěte rozhoduje rada sdružení, zkušební doba je 1 měsíc.

     

Pod Nouzovem 972/21 Praha 9197 00
Hlavní město Praha
GPS:50.1389381,14.5497194

Mohlo by se Vám líbit

Obrázek Dětské centrum- herna Letadýlko- Praha

Dětské centrum- herna Letadýlko- Praha

Zobrazit detail Dětské centrum- herna Letadýlko- Praha
Obrázek Fitpark- rekreační zóna- Letňany

Fitpark- rekreační zóna- Letňany

Zobrazit detail Fitpark- rekreační zóna- Letňany
Obrázek Lesníček při mateřské skole semínko - Hostivař- Praha

Lesníček při mateřské skole semínko - Hostivař- Praha

Zobrazit detail Lesníček při mateřské skole semínko - Hostivař- Praha
Obrázek Lesní klub Tři údolí - Lesní školka - Praha

Lesní klub Tři údolí - Lesní školka - Praha

Zobrazit detail Lesní klub Tři údolí - Lesní školka - Praha
Obrázek V mechu a kapradí- Klánovice- Praha

V mechu a kapradí- Klánovice- Praha

Zobrazit detail V mechu a kapradí- Klánovice- Praha
Obrázek Lesní klub Stromeček - školka - Měšice

Lesní klub Stromeček - školka - Měšice

Zobrazit detail Lesní klub Stromeček - školka - Měšice
Obrázek Cestička lesní klub - mateřská školka - Praha

Cestička lesní klub - mateřská školka - Praha

Zobrazit detail Cestička lesní klub - mateřská školka - Praha
Obrázek Ekoškolka Rozárka pobočka Troja - Praha

Ekoškolka Rozárka pobočka Troja - Praha

Zobrazit detail Ekoškolka Rozárka pobočka Troja - Praha
TOPlist