Hledat
Filters

Dům pohádek - Plzeň

Dům pohádek, který vyrostl v nádherném prostředí lochotínského parku v Plzni na Vinicích v těsné blízkosti Dinoparku, je naprostým unikátem nejen v ČR ale i v Evropě. Takto koncipovaný objekt, zaměřený hlavně na naše krásné české pohádky a v našem případě hlavně večerníčky, doporučené a schválené přímo jejich autory, nemá obdoby. Tento úžasný a jedinečný Dům zahájil svůj provoz koncem roku 2010. Hlavním cílem tohoto projektu je prezentace nejvýznamnějších českých pohádkových a večerníčkových postaviček široké veřejnosti, ale hlavně těm nejmenším. Chtěli bychom podpořit vědomí o klasické české pohádkové tvorbě, zejména u mladé generace. Hlavním důvodem je stále rostoucí nabídka nevhodné zahraniční produkce nabízené této věkové skupině v našich mediích a obchodech. Tento projekt navazuje na výstavu „Nejoblíbenější večerníčky“, která se konala v Plzni již v roce 2006, a právě tato výstava byla základním impulsem k myšlence o krásném, novém a stálém prostoru, věnovaném pouze dětem a jejich rodičům.

Doporučení:

  • 1.Vstup do Domu pohádek je pouze v přezůvkách kvůli udržení co nejčistšího prostředí, ve kterém si budou vaše děti hrát. Děkujeme za pochopení.
  • 1.K uložení obuvi, popřípadě oblečení, si můžete zapůjčit klíč od skříňového boxu oproti kauci (100,-Kč)
  • 1.Kočárky je možno zaparkovat na označeném místě přímo před Domem pohádek. V recepci si můžete zapůjčit oproti kauci zámek (100,-Kč).
49.7608797, 13.3621006
Plzeňský kraj
GPS:49.7623187,13.3630868

Mohlo by se Vám líbit

TOPlist