Hledat
Filters

Bastei

Bastei je kouzelným kamenným mostem, který se tyčí nad divokou krajinou Národního parku Saské Švýcarsko v Německu. Toto místo je oblíbeným cílem milovníků přírody a turistů z celého světa. Skály tvořící most jsou impozantní, a výhled odtud na údolí řeky Labe je dechberoucí. Co dělá Bastei ještě zajímavějším?

Pískovcové skály

Okolní pískovcové útvary tvoří unikátní skalní formace, které vytvářejí skvostné hrany, brány a věže. Každá skála má svůj vlastní název a legendu, což přidává tomuto místu záhadný a romantický nádech.

Pro milovníky fotografie je Bastei rájem. Ranní mlha, zářící západy slunce a hra světel a stínů na skalách nabízejí nekonečné možnosti pro úchvatné snímky. Bez ohledu na roční dobu zde najdete nádherné scény k zachycení.

Pravěké stopy

V blízkosti Bastei se nacházejí pravěké zbytky osídlení, včetně skalních jeskyní. Toto místo má bohatou historii, která zahrnuje archeologické nálezy a doklady o dávných kulturách, které zde žily.

Celkově vzato, Bastei nabízí nejen ohromující přírodní krásy, ale také dávku historie a inspirace. Je to místo, kde můžete pocítit spojení mezi člověkem a přírodou a kde se můžete ponořit do nádherného světa skalních útvarů a panoramatických výhledů.

Parkoviště naleznete kousek od kamenného mostu.

Bastei Německo
Sasko
GPS:50.5777056,13.0285552

Mohlo by se Vám líbit

TOPlist